Lyrics

Ladies and gentlemens, The flight number 3470 arriving from London Has just landed in Tirana Airport. Sa rall e per mall, Tani flasim afer Ti s'me ke Si treshi me nente Ne akrepat e ores ne. Sa e merzitshme fundjava qe e lash, Me e trishtuar Se ajo qe vjen pas, 347 0 po vonon Dhe jeta ime Eshte ne avion. Zemer ku je ti Me thuaj ku je tani, Vite te tëra Ne shpirt pikove ti. Zemer ku je ti Mbi asfalt shketetire, As dashuria S'te lidhi me zinxhire. Sa rall e per mall, Tani flasim afer ti s'me ke, Si treshi me nente Ne akrepat e ores ne. Miliona fytyra i verej Ecin valixhet Kete aeroport urrej, Ti fluturime Nderkombetare sje Dhembje e imja Aq planetare... Zemer ku je ti Me thuaj ku je tani, Vite te tera Ne shpirt pikove ti Zemër ku je ti Mbi asflat shkretëtirë, As dashuria S'të lidhi me zinxhir. Lëshohen shkallet shpresa ime dërrmuar, Sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar. Dhe një shpirt i lodhur ende të pret, Vetëm këmba jote e bukur nuk zbret. Zemer ku je ti Me thuaj ku je tani Vitet te tëra Ne shpirt pikove ti. Zemer ku je ti Mbi asfalt shkretetire As dashuria S'te lidhi me zinxhir.
Writer(s): Florjan Mumajesi Lyrics powered by www.musixmatch.com
instagramSharePathic_arrow_out